Nezaradené

Tagliolini Carbonara

V tomto článku nájdete recept na Tagliolini Carbonara – áno čítate správne, tentokrát to budú cestoviny “Tagliolini” a nie typické špagety ako ste zvyknutí. Recept na Carbonara môžete nájsť už hádam hocikde – je to tak jednoduchý recept a pritom tak rýchlo ho môžete pokaziť a mať miesto omáčky praženicu 🙂 Rýchlosť a pripravenosť je v tomto recepte kľúčová. Radi sa s Vami podelíme o naše “know-how” alebo inými slovami ako tento recept pripravujeme my doma.

Tagliolini sú tenučké cestoviny, ktoré sa rovnako (ak nie lepšie) snúbia s vajíčkom ako aj špagety. Samozrejme každý, kto už vyskúšal cestoviny z továrne La Fabbrica della Pasta di Gragnano, ktoré môžete nájsť v našom e-shope pozná ten rozdiel, keď sú cestoviny ručne sušené a ako vynikajúco sa snúbia s omáčkou.

Na prípravu budete potrebovať (pre 2 porcie):
200 – 250 g cestoviny (záleží od toho ako veľmi ste hladní 🙂
150 g prerastaná slaninka
3 vajíčka (len žĺtka)
100 g Parmezán/Grana Padano/Pecorino
extra panenský olivový olej
soľ/čierne korenie

Postup:

Do jedného veľkého hrnca si dáme variť vodu na cestoviny(osolíme až keď začne vrieť), na druhý sporák pripravíme veľkú hlbokú panvicu kde si na trošku olivového oleja zľahka opražíme slaninku. Medzitým si pripravíme žĺtka v miske – osolíme, pridáme čierne korenie a ručne vyšľaháme s pridaním troška horúcej vody z cestovín. Keď sú cestoviny uvarené začína sa skúška pripravenosti 🙂 žĺtka majte po ruke, aby ste ich vedeli rýchlo pridať – máte len jednu šancu na úspech :)) Tak a ideme na to: do panvice kde máme opraženú slaninku pridáme cestoviny (povyberáme ich dierkovanou naberačkou, aby nám voda ostala – nezlievame!), následne vlejeme surové žĺtka a premiešame – ak sa nám zdájú cestoviny príliš suché môžeme ešte pridať trošku vody, ktorá nam ostala z cestovín, tak aby omáčka nebola príliš hustá. Na konci už len pridáme syr a môžeme servírovať 😉 My máme k cestovinám vždy aj trošku chlebíka, aby ostali taniere čisté :)) ….ale samozrejme to je už podľa chuti každého z nás.

Tak dobrú chuť priatelia!